Seedri Puhketalu on loonud võimaluseks golfimänguks Võrumaal. See on Pay&Play tüüpi väljak ning mängutasuks on 10€ – mängi nii palju kui tahad. Seedri Puhketalu muude teenuste tellijatele on mängimine tasuta. Siinkohal on oluline välja tuua, et mängimiseks peab siiski kontakteeruma varakult ette, sest kompleks võib olla kinni teiste ürituste tarbeks.
Meie väike koduväljak sai ehitatud enda treeningute otstarbeks kuid klientide soovil oleme pakkunud seda võimalust ka teistele. Väljakul on kokku 4 greeni, mida kombineerime erinevate tii-aladega ning seetõttu on võimalik vastavalt soovile mängida kuni 9 erinevat rada.
Greenid on ehitatud taolise pinnasestruktuuri järgi nagu tavalistel klubiväljakutel – liiva ning orgaanilise aine suhe 9:1. Muruseemnena kasutame erinevaid aruheina segusid. Väljak pole siiski professionaalne, kuid usume ja loodame, et seegipoolest aitab kustutada suurema golfijanu 🙂
Lisaks oleme püsti pannud nö range, kus saaks tehnikat lihvida – sarnaneb golfi sisehallidele, kus pakutakse võimalust lüüa palle matilt võrku.
27
Par
4
GREENI
9
Rada
Mis on Golf?
Sissejuhatus golfimängu
Golf on sport, mille ajalugu on alguse saanud juba sajandeid tagasi – esmased infokillud pärinevad aastatest 1400. Tänapäeval on golf tihti seostatud rikkurite mänguna, mis on igav ning mida mängivad ainult rikkurid. Reaalsus on muidugi teistsugune – kui harrastada golfi hobina on see tore ajaveetmisviis, mis pakub võimalust veeta aega värskes õhus koos sõprade, perekonna või muude tuttavatega.
Mängu eesmärk
Golf on mäng, mida mängitakse golfiväljakul ning eesmärgiks on saada pall võimalikult väheste löökidega auku, kasutades selleks golfikeppe.
Täisväljakul on tavaliselt 18-rada(pikkusega 100-600m), mis on nummerdatud ning mille järjekorda peab järgima.
Golfiväljak algab avalöögialaga(tee-area), kust – nagu nimetus ütleb – tehakse avalöök. Eesmärk on lüüa pall edenemisalale (fairway), mille muru kõrgus võrreldes rough’ga on madalam. See lihtsustab järgmist lööki, mille eesmärk on saada pall griinile – see on ala, mis ümbritseb golfiauku ning sellel on golfiväljaku kõige madalaim muru(tavaliselt 3-5mm). Kui mängija on jõudnud griinile, siis tema eesmärk on veeretada(puttata) pall auku. See on aga raskendatud, sest väga madal muru võimaldab pallil kiiresti veereda ning iga väiksem pinna ebatasasus muudab palli trajektoori.
Rajatulemused
Igakord kui mängija üritab lüüa palli (st. tehes golfiswingi/liigutust palli suunas), võetakse see arvesse löögina. Igal rajal on ettemääratud arv lööke, millega mängija võiks/peaks raja läbima – seda kutsutakse raja PAR’ks. Kui mängija suudab lõpetada raja ühe löögiga vähem kui raja PAR, siis on ta teinud „birdie“. Vastasel juhul kui ta teeb ühe löögi rohkem, siis seda kutsutakse „bogey’ks“. Enamus golfiradade PAR’id on 3 ja 5 vahel, kuid ka siin Eestis, Otepääl on rada, mille PAR on 6.
Skooride märkimiseks on tulemuskaardid(scorecard), kuhu on märgitud ka radade pikkused ning PAR’d. Vaata meie tulemuskaarti järgnevalt.
Golfivarustus
Golfivarustus koosneb enamasti golfikeppidest, golfikotist, pallidest, tii’dest(tee – pall asetatakse avalöögialal(!) sellele, et lihtsustada tabamist). Golfikeppe võib enamasti klassifitseerida 4 erinevaks tüübiks – rauad (irons), puud (woods), putterid(putter), wedge’d.
Puukepid löövad enamasti kõige kaugemale ning neid kasutatakse tihtipeale avalöökideks – eriti kõige suuremat puukeppi, mille nimeks on draiver. Golfikeppidel on ka numbrid, mis aitavad neid eristada – ntks, puu-1(draiver), puu-3, puu-5 – seejuures väiksem number lööb kaugemale. Sama kehtib ka rauakeppidega, mis tavaliselt on numerdatud 1st kuni 9ni. Wedge’d on oma olemuselt rauakepid, kuid nende labanurk on suurem ning see võimaldab palli lüüa kõrgemale ning saada pall kiiremini seisma – st. et ei veereks liiga palju. Viimaseks putter on kepp, mille labanurk on täiesti sirge, sest selle eesmärk pole panna pall lendama vaid hoopis griinil veerema. Mängijal tohib olla maksimaalselt 14 keppi.